Jak zaoszczędzić podczas przygotowywania ślubu i wesela?

Nie od dziś wiadomo, że zorganizowanie ślubu i weselnego przyjęcia związane jest z kosztami – i to niemałymi. Szacuje się, że średnio za ceremonię i wesele na 100 osób zapłacić trzeba 30-40 tysięcy złotych. Bywają rzecz jasna odstępstwa od tej reguły, jest to jednak cena uśredniona. Wiadomo, że dla młodych ludzi są to naprawdę spore kwoty, zatem wielu narzeczonych zastanawia się, w jaki sposób można wygenerować tu oszczędności i w rezultacie wydać mniej. Okazuje się, że jest na to całkiem dużo różnorodnych sposobów! Jakich? Zobaczmy!

Sposoby na oszczędzanie!

Najprostszym z nich jest oczywiście ograniczenie liczby gości na weselnym przyjęciu. Dziś bowiem wszędzie płaci się za przysłowiowy talerzyk, zatem jeśli zamiast 150 osób pojawi się 100, para oczywiście wyda mniej. Ponadto warto pomyśleć o zorganizowaniu ślubu i wesela w mniej popularnych miesiącach (na pewno z wykluczeniem czerwca oraz sierpnia), wtedy bowiem można liczyć na rabaty. Bardzo dobrym pomyłem na zmniejszenie kosztów jest pojechanie do ślubu własnym (udekorowanych rzecz jasna) autem albo samochodem znajomych, wszak wynajęcie pojazdu to zwykle opłata rzędu 500-3000 złotych.

Pomyślcie także o tym, by samodzielnie zająć się sprawą dekoracji. Oczywiście możecie zamówić florystkę, która na sali weselnej pięknie poukłada kwiaty w bukietach i doda inne ozdoby, jednak jak najbardziej możecie zając się tym Wy lub Wasi bliscy (rodzina czy przyjaciele) posiadający zdolności manualne. Jest to bardzo dobra metoda na to, by zaoszczędzić. Ponadto nie musicie wcale dużo wydawać na zaproszenia – jak najbardziej możecie zamówić proste, nieskomplikowane wzory w niższej cenie, a nawet zrobić swoje zaproszenia samodzielnie.

Jeśli zaś chodzi o ceremonię w kościele, wcale nie musicie zajmować się jego profesjonalnym wystrojem (czytaj: wynajmować firmę dekoratorską), wszak w świątyniach zawsze znajdują się kwiaty i podstawowe dekoracje. Ponadto gdy nie będziecie zamawiać dodatkowej muzycznej oprawy, nie wydacie pieniędzy, a przecież organista i tak zagra dla Was podczas mszy ślubnej.

Oczywiście oszczędności dotyczą także strojów Pary Młodej., Wynajęcie sukni z wypożyczalni lub też kupienie używanej to koszt nieporównywalnie mniejszy niż ten ponoszony wówczas, gdy udajemy się do prestiżowego salonu z modą ślubną. To samo dotyczy oczywiście garnituru Pana Młodego. Zastanówcie się też, czy na pewno potrzebna są Wam usługi kamerzysty. Coraz częściej pary rezygnują z nich i wybierają jedynie fotografie jako wspomnienia ze ślubu i wesela.

Szukajcie sposobów na oszczędzania, a wydacie mniej!

Oczywiście nie są to jedyne sposoby na poczynienie oszczędności w tej kwestii. Jeśli zainteresował Was ów temat, koniecznie zajrzyjcie na wesele, tam dowiecie się więcej!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.